ה. יול 29th, 2021

ללכת במורד אחד מרחובותיה הצרים של פריז, ויש סיכוי טוב שתוכל להיתקל באחד מהרשתות לשיתוף מכוניות המתוחכמות ביותר בעולם. המערכת המסומנת Autolib המכונית החשמלית על ידי הזעירים, המרובעים החשמליים ומכוניות ניאון, גוניות מטענים-מנוהל על ידי שותפות ציבורית פרטית ויש לו כמה 65,000 משתמשים, במטרה שתהיה לי 3,000 מכוניות זמינות השנה.

אבל הוא אפילו לא ברשת לשיתוף מכוניות הגדולה ביותר בפריז. זה יהיה שעלה לגדולה, שבו יש כ -10,000 מכוניות ומשתמשים 115,000, על פי מייסד מנכ"ל. שלוש בת, כמו Getaround עמיתיו האמריקאי , יצר פלטפורמה המאפשרת לבעלי רכבים לפירוק להשכיר את המכוניות שלהם לנהגים מקומיים.

Drivy הוא אחד של תשע חברות לשיתוף מכוניות המוערכות הפועלים בפריז. התחרות עזה קיבל מספיק, כי לאחרונה, מתחרה אחד () קנה אחר . , שבו יש יותר מ -50,000 משתמשים שחולקים 7,000 מכוניות, היה נכתבו על ידי זיפקאר  מייסד רובין צ'ייס.

מכוניות הן רק אחד מסוגי הדברים הפריזאים משתפים באמצעות המותג החדש של אתר, שנקרא הכל מצריכה משותפת לשיתוף אינטרנט לרשת. יש בסיס נכבד למשתמש בעיר (אני כותב את זה משטוח פריזאי שכור ); אחת מחברות האינטרנט הראשונות לשיתוף , המאפשרת למשתמשים לשכור את הכלים, מבוסס בפריז.

יש כל כך הרבה קורה בפעולה שהשיק חברה בשם-כחלק חושבת טנק, חלק חברת מדיה-לעקוב אחר הסצנה המקומית. אומר לי בראיון במשרדים של Drivy: "אנו [פריז] הן המדינה המושלמת לצריכה שיתופית." השאלה שלי היא: למה?

אחד הנהגים הברורים של לפחות הכלכלה לשיתוף מכוניות בפריז הוא הרחובות הצפופים של העיר וחוסר מקומות חנייה. זה לא רק שתנועה חוסמת את הכבישים ברוב הפעמים (שהוא עושה), אבל החניה ברחובות המתפתלים של העיר מושפעת לחלוטין. נהגתי מכונית סופר כדי להגיע למפגש הזה בשבוע, וזה לקח כפול הזמן שהיה לוקח לי בסן פרנסיסקו לנסוע ברחבי העיר בגלל תנועה והרחובות קטנים מלאים במכוניות חונות, ובחניה כפולה,.

זה גם יקר להחזיק ולתפעל רכב בפריז. גז, בעלות על רכב, ונסע בכל כבישי אגרה יעלו הרבה כסף. זאת אחת הסיבות הראשונות לאנשים להירשם לחברות לשיתוף מכוניות בפריז, כמו גם שירותי הסעה לשיתוף כמו . בעלי רכב יכולים לקבל עזרת כיסוי העלות של בעלות על המכוניות שלהם, ונהגים יכולים להשכיר את מכוניות לזולות יותר מאשר הבעלות שלהם. לשיתוף נסיעה, הכלכלה צריכה השיתופית יכולה להפחית את העלות של נסיעה.

חניה היא גם מספיק גרועה בעיר, שאם יש מספיק מכוניות ברשת של החברה לשיתוף מכוניות, סביר להניח כי אחת המכוניות המשותפות הוא די קרוב למקום שבו המשתמש. שווקי השירות שלה כמו להיות קרוב יותר למקום שבו הם נהגים (עכשיו שיש לו 115,000 מכוניות נרשמו). יש אפקט רשת אימננטית פעם אחת חברה מקבלת מספיק גדולה. יש גם את הבונוס נוסף של מקומות חנייה ייעודיים וטיולי נהיגה בכיוון אחד.

אבל מעבר לרחובות הצפופים וההזדמנות לשיתוף מכוניות, חושב שיש משהו נוסף גלום בתרבות הפריסאית שמדרבנת את כלכלת אינטרנט של הכי טוב שיתוף בעיר. פריז היא עיר שיש בו אוכלוסייה אמידה, אבל זה גם מקום שהוא רגוע מספיק כדי לקבל חלק מהזמן ותשומת הלב הנוסף שנדרש כדי לעשות את העבודה של שיתוף אינטרנט.

"אנחנו פחות מרובעים. אנחנו נסבול פחות ארגון, "אומר. כל מי ששכר רכב מרשת לשיתוף מכוניות (במיוחד אחרי שמישהו השתמש בו), או דירה משל , יודע על מה הוא מדבר . זה לוקח קצת זמן להתרגל אליו, ויש הרבה דברים שיכולים להיות בלתי צפוי, כגון מכוניות פחות מ-נקיות ודירות או מכוניות המוזרות ובעלי דירות.

בפריז יש תרבות אינטרנט שיתוף תוססת כך שהאמריקנים יכולים לסבול ללמוד דבר או שניים מהעמיתים פריזאיים שלהם. מצא הצלחה עם שיתוף נסיעה, בעוד שסוג זה של שירות לא הצליח להמריא בארה"ב נראה לקבל שוק היעד שלה ממש מוקדם בחיים שלה מחברות אמריקניות דומות על ידי התמקדות בטיולי היום ארוכים והארוכים רב היום , במקום לדחוף לה מכוניות מושכרות לפי השעה.

By admin